Gdzie założyć konto bez komornika?

Gdzie założyć konto bez komornika?

23 marca, 2022 Wyłączono przez K A

W życiu zdarzają się różne sytuacje i zawirowania, przez które możemy znaleźć się w finansowych tarapatach. Jeśli sprawa zajdzie tak daleko, że zacznie się postępowanie komornicze, prawdopodobnie w pierwszej kolejności komornik zajmie właśnie twoje konto w banku. Zastanawiasz się, gdzie założyć konto bez komornika? Jeśli tak, zostań z nami do końca artykułu.

Kwota wolna od zajęcia komorniczego – ile wynosi?

Zacznijmy od tego, że nie musisz się obawiać o to, że komornik zajmie wszystkie twoje pieniądze. Abyś nie pozostał bez środków do życia, ustalona została kwota wolna od zajęć, w wysokości 2257,50 zł netto. Poza tym, komornik nie zajmie także świadczeń, które otrzymujesz, jak alimenty czy zasiłki. Jeśli jednak mimo to chcesz ulokować środki gdzieś indziej, poniżej podpowiadamy, gdzie założyć konto bez komornika.

gdzie założyć konto bez komornika

Gdzie założyć konto bez komornika? 2 propozycje

Niestety takiego konta nie założysz w żadnym banku czy SKOK-u. Wszystkie te instytucje należą do systemu Ognivo, który to prowadzi rejestr danych dotyczących kont bankowych. Wystarczy jeden wniosek komornika, aby uzyskał takie dane i zajął nawet inne, nowe konto, które założysz. Dlatego innym rozwiązaniem na to, gdzie założyć konto bez komornika, będą instytucje pozabankowe, które oferują usługę założenia konta. Alternatywna możliwość to np. zagraniczny bank Revolut, który zarejestrowany jest na terenie Litwy.