Hulajnogi elektryczne a koronawirus

Hulajnogi elektryczne a koronawirus

7 stycznia, 2022 Wyłącz przez DB

Niektóre miasta na świecie wprowadzają ambitne programy udostępniania skuterów elektrycznych, podczas gdy inne miasta całkowicie zabaraniają z korzystania z elektrycznych pojazdach w danych strefach – na przykład w wydzielonym centrum miasta jak jest dla przykładu w Maladze. Czy hulajnogi elektryczne są bezpiecznym rozwiązaniem dla mieszkańców oraz środowiska?

Elektryczne i bezemisyjne pojazdy

Ponieważ coraz więcej miast, także w Polsce pozwala na korzystanie z pojazdów eleketrycznych a ludzie unikają transportu publicznego, między innymi ze względu na korononawirusa coraz popularniejsze stają się hulajnogi elektryczne. Uwydatniło się znaczenie indywidualnego, bezemisyjnego, społecznie oddalonego transportu, ponieważ rządy starają się zapobiegać gwałtownym wzrostom użytkowania samochodów i zanieczyszczenia co ma zły wpływ na nasze środowisko. Chociaż oferują zabawną i przyjazną dla środowiska opcję krótkich podróży, w ciągu ostatnich dwóch lat pojawiło się wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju w odniesieniu do pojazdów elektrycznych.

Hulajnogi elektryczne

Jak więc e-hulajnogi przeszły od ryzykownej nowinki technologicznej do ekologicznego rozwiązania podróżnego, odpowiedniego w czasie koronawirusa, gdyż pozwalającego zachować odpowiedni dysnas społeczny? Hulajnogi elektryczne są dostępne do prywatnego zakupu od ponad dekady, ale wiele z nich było zbyt drogich. Potrzeba było niedrogiej, dostępnej opcji współdzielonych modeli, które można wypożyczać na minutę za pomocą aplikacji na smartfony, aby ich popularność wzrosła gwałtownie. Akturalnie wiele osób znając korzysći jakie daje podróżowanie hulajnogą, marzy o zakupieniu własnego modelu. A marzenie te można zrealizować chociażby korzystając z usługi sklepu Frugal.