Jak ćwiczyć w domu?

Jak ćwiczyć w domu?

5 czerwca, 2020 Wyłączono przez MWsz

Jeśli jesteś w trakcie rehabilitacji, warto po konsultacji ze swoim fizjoterapeutą lub lekarzem kontynuować ćwiczenia w domu. Dowiedz się o tym więcej z naszego artykułu.

Proste ćwiczenia w domu

W powrocie do pełni sił ważne są regularne zabiegi i ćwiczenia. Czasem, jednak nie możemy spotkać się ze specjalistą na sali treningowej. Zatem jak ćwiczyć w domu? Przedstawimy Ci proste zadanie, które możesz wykonać w warunkach domowych i nie potrzebujesz przy tym wsparcia rehabilitanta. Ćwiczenie to nazwane jest „wesołą trójką”. Polega ono na rozwoju koordynacji i stabilizacji nóg. Do wykonania tej czynności zaangażujesz również mięśnie całego ciała.  Połóż się na boku, utrzymując ciało w jednej lini. Trzymaj palce zadarte do siebie i poruszaj prawą nogą szybciej w górę i powoli w dół.  Powtórz czynność ok. 10 razy. Ćwiczenie to można modyfikować dodając inne pozycje.

CentrumRehabilitacji 14 47 55 DSC0451

Jak ważne są ćwiczenia w domu?

Powrót do pełni sił nie jest łatwy i wymaga od pacjenta bardzo dużego zaangażowania. Często rehabilitacja kosztuje wiele i nie zapewnia takiej ilości godzin jaka jest potrzebna do przywrócenia zdrowia. Po konsultacji ze specjalistą warto kontynuować wskazane ćwiczenia także w domu. Ważne jest, aby też siły na zamiary i dostosowywać treningi do swoich potrzeb. Jak ćwiczyć w domu? Najważniejsza jest rozwaga i dobre przygotowanie.