Kalendarz z datami urodzin, czyli jak nie zapominać ważnych dat

Kalendarz z datami urodzin, czyli jak nie zapominać ważnych dat

21 maja, 2020 Wyłączono przez A S

Masz problem z zapamiętywaniem dat? Sprawdź jak wykonać prosty kalendarz z datami urodzin czy imienin, dzięki któremu już nigdy nie zapomnisz o ważnej okazji i prezencie czy życzeniach dla bliskiej osoby.

Dlaczego warto wykonać kalendarz z datami urodzin?

Urodziny czy imieniny, to bardzo ważne okazje, które obchodzimy każdego roku. Co roku spotykamy się w tym czasie z naszymi bliskimi, którzy składają nam życzenia i dają prezenty. Jest to dla nas bardzo miły i wyjątkowy dzień. Dlatego warto się odwdzięczyć i równie świątecznie obchodzić urodziny czy imieniny swoich bliskich. Wiele osób ma jednak problem z zapamiętywaniem dat, a prowadzenie papierowego kalendarza i co roczne przepisywanie ważnych dat, jest dość nudnym i żmudnym zajęciem. Właśnie dlatego warto wykonać wyjątkowy kalendarz z datami urodzin. Będzie służył nam przez wiele lat, a dodatkowo stanowi  bardzo estetyczną ozdobę ścienną.

Jak zrobić taki kalendarz w kilku krokach?

Aby wykonać kalendarz z datami urodzin, możemy użyć tak naprawdę wszystkiego. Jedyną barierą jest nasza wyobraźnia. Najprostszym sposobem jest przygotowanie krótkiej deseczki (60-70 cm) i pomalowanie jej na biały, czy inny, pasujący nam do wnętrza pokoju kolor. Następnie musimy wykonać niewielkie karteczki w formie kółek czy innych kształtów, na których wypiszemy imiona bliskich osób oraz daty ich urodzin. Bardzo pomocny w tym zadaniu jest ploter hobbystyczny, jednak możemy to wykonać również ręcznie. Ostatnim krokiem jest wypisanie miesięcy na przygotowanej deseczce oraz powieszenie odpowiednich kółeczek pod konkretnymi miesiącami.