Leasing bez bik – na czym polega?

Leasing bez bik – na czym polega?

4 września, 2019 Wyłączono przez AB

Rozpoczynasz własną działalność gospodarczą? Wchodzisz na rynek z nowym biznesem i kompletujesz wyposażenie dla swojej firmy? Zgromadzenie wyposażenia często wiąże się z koniecznością zgromadzenia dużych środków pieniężnych. Co w sytuacji, kiedy nasza historia kredytowa nie pozwala nam na otrzymanie potrzebnych środków? Odpowiedzią na to jest leasing bez bik!

Leasing bez bik – co oznacza w praktyce?

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że niemal każdy słyszał kiedyś słowo”leasing”, ale czy na pewno znamy jego znaczenie? I choć wyraz na stałe włączył się do naszego języka, często sami nie zdajemy sobie sprawy, co tak naprawdę oznacza. Leasing to nic innego jak rodzaj umowy, która zawierana jest między stroną finansującą, a osobą korzystającą – leasingobiorcą. Leasing umożliwia korzystanie z danego sprzętu przez określony czas w zamian za ustaloną kwotę. Ciekawą opcją jest też leasing bez bik, który pozwala na zakup do firmy sprzętu bez sprawdzania przez strony leasingu naszej historii kredytowej przedsiębiorstwa.

leasing samochodów używanych

Leasing bez bik – korzyści

Leasing to atrakcyjna forma finansowania. Od kredytu odróżnia ją to, że przedsiębiorstwa nie muszą składać wniosku o środki finansowe, a jedynie o prawo do użytkowania. Leasing łączy w sobie cechy kredytu i dzierżawy, tworząc korzystną ofertę dla firm, które dopiero wchodzą na rynek. Leasing bez bik pozwala skompletować wyposażenie (maszyny, samochody, urządzenia) w korzystnej cenie, bez konieczności przedstawienia swojego wyciągu historii kredytowej. Po zakończeniu trwania umowy istnieją dwie opcje: albo wykupujemy sprzęt za ustaloną cenę, albo oddajemy go w ręce strony finansującej.