Motyw na zdjęcie profilowe – jak stworzyć i dlaczego warto?

Motyw na zdjęcie profilowe – jak stworzyć i dlaczego warto?

18 sierpnia, 2020 Wyłączono przez A S

Na pewno nie raz, przeglądając Facebooka, widziałeś kolorowe nakładki na zdjęcia swoich znajomych, czy profili obserwowanych marek. Chcesz dowiedzieć się jak stworzyć taki motyw na zdjęcie profilowe i dlaczego warto to zrobić? Podpowiadamy!

Czym jest motyw na zdjęcie profilowe?

Specjalne nakładki do zdjęcia profilowego to niewielkich rozmiarów obrazki, które pojawiają się u dołu zdjęcia. Mogą obrazować Twoje zainteresowania lub podkreślać inicjatywę, którą wspierasz. Najczęściej takie motywy na zdjęcia, pojawiają się w ramach wydarzeń np. sportowych czy kulturalnych. Mogą być również wykorzystane do promowania akcji charytatywnych lub być po prostu ozdobą Twojego zdjęcia. Dlaczego warto stworzyć własną nakładkę? Każdy motyw na zdjęcie, posiada nazwę osoby bądź strony, przez którą została stworzona. Jest to więc doskonała okazja do promocji naszej marki.

Jak stworzyć taką nakładkę?

Jeśli pomysł na motyw na zdjęcie profilowe masz już w swojej głowie, musisz teraz stworzyć tylko odpowiednią grafikę. Ważne, aby miała ona przezroczyste tło o wymiarach 1000×1000 pikseli i znajdowała się u dołu tego pola. Po wejściu na platformę Facebook, wystarczy otworzyć Frame Studio i kliknąć opcję „utwórz grafikę dla zdjęć profilowych”. Po dodaniu stworzonej wcześniej nakładki z dysku, sprawdzamy czy odpowiednio się wyświetla. Tworzymy nazwę naszej nakładki, a także wybieramy czy ma być ona dostępna dla szerszego, czy wybranego grona osób. Ważny jest również okres jej ważności (istotne szczególnie w przypadku wydarzeń czy akcji charytatywnych). Ostatnim krokiem jest publikacja.