Wielka Fala Katsushika Hokusai, czyli sztuka japońska

Wielka Fala Katsushika Hokusai, czyli sztuka japońska

17 sierpnia, 2020 Wyłączono przez A S

Szukasz wyjątkowych i oryginalnych dzieł, których reprodukcje pozytywnie odmienią wygląd pomieszczenia? Obraz Wielka Fala Katsushika Hokusai będzie doskonałym wyborem. Sprawdź jaka jest historia dzieła i dlaczego warto w niego zainwestować!

Wielka Fala Katsushika Hokusai, czyli wyjątkowy drzeworyt

Wspomniane dzieło, czyli Wielka Fala Karsushika Hokusai to wyjątkowy drzeworyt autorstwa japońskiego artysty. Artysta ten, tworzył dzieła w japońskim stylu o nazwie „ukiyo-e”. Drzeworyt Wielka Fala powstał około 1831 roku, czyli w późnym okresie Edo. Należy do bogatego zbioru 36 widoków na górę Fudżi i jest najbardziej znaną pracą Hokusaia, a także jednym z najbardziej rozpoznawalnych dzieł sztuki japońskiej na świecie. Dzieło przedstawia ogromną falę, która zagraża łodziom na morzu u wybrzeża Kanagawy. Motyw z drzeworytu jest obecnie odtwarzany w popkulturze i zdobi zarówno liczne reprodukcje, jak i ubrania czy etui na smartfony. Sztuka japońska jest współcześnie dość mocnym trendem.

Dlaczego warto kupić jego reprodukcję?

Jak już wspominaliśmy, Wielka Fala Katsushika Hokusai to jedno z najbardziej rozpoznawalnych dzieł sztuki japońskiej. Jeśli interesuje nas dalekowschodnia kultura i morskie klimaty, reprodukcja drzeworytu będzie dla nas doskonałym wyborem. Obraz ten będzie świetnie prezentował się zarówno w salonie, jak i sypialni czy gabinecie. Może być również fajnym pomysłem na prezent, dla osoby, która interesuje się sztuką japońską, bądź tamtą kulturą. Jeśli zależy Ci na stylowym i ciekawym dodatku do wnętrza, zdecydowanie postaw na reprodukcję najpopularniejszego dzieła Hokusai.