Kogo dotyczy obowiązek integracji terminala z kasą fiskalną online?

Kogo dotyczy obowiązek integracji terminala z kasą fiskalną online?

18 lutego, 2022 Wyłączono przez J P

Płacenie kartą w sklepie to już chleb powszedni. Ciężko wyobrazić sobie sklep w mieście, w którym płatności bezgotówkowe są niedostępne w związku z brakiem terminala. Taki sklep wtedy mierzy się z faktem utraty klientów, gdyż współcześnie mało kto nosi przy sobie gotówkę. Wraz z nowelizacją rozporządzeń ministerstwa rozwoju weszły w życie ustawy, które nakładają obowiązek integracji terminala z kasą fiskalną online.

Podstawa prawna

Obowiązek ten ma wejść w życie od lipca 2022 roku. Ma on swoje podstawy w rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii w sprawie wymagań technicznych dla kas rejestrujących z dnia 12 września 2021r. W związku z tym firmy, w których na co dzień używa się kas fiskalnych online oraz przyjmują one płatności kartą, są podlegli pod powyższe rozporządzenie.

obowiązek integracji terminala z kasą fiskalną online

Obowiązek integracji terminala z kasą fiskalną online- co z innymi urządzeniami?

Jeśli chodzi o obowiązek integracji terminala z kasą fiskalną online, dotyczy on jedynie kas fiskalnych online. Kasy fiskalne offline w związku z tym, że nie są połączone z bazą administracji, nie podchodzą pod to prawo. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku drukarek fiskalnych, ponieważ one również nie wliczają się w urządzenia podchodzące pod to rozporządzenie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie Exorigo.