Ogłoszenie upadłości firmy – najważniejsze informacje

Ogłoszenie upadłości firmy – najważniejsze informacje

15 czerwca, 2020 Wyłączono przez RG

Nie ma wątpliwości co do tego, że ogłoszenie upadłości firmy to temat który interesuje zarówno dłużników, jak i wierzycieli. Co warto wiedzieć na jego temat oraz jak wygląda sytuacja po ogłoszeniu upadłości? O tym przeczytasz na łamach dzisiejszego wpisu.

Ogłoszenie upadłości firmy – co warto wiedzieć?

Ogłoszenie upadłości firmy to proces, który wprowadza spore zmiany dla dłużnika. Od tej pory traci on prawo do zarządzania swoim majątkiem. Wierzyciele muszą z kolei dokonać zgłoszenia wierzytelności i liczyć na to, że wielkość środków uzyskanych z likwidacji masy upadłościowej będzie satysfakcjonująca. Proces upadłościowy, nazywany postępowaniem upadłościowym jest zakańczane po realizacji ostatecznego planu podziału. To własnie od tego czasu, dłużnik zostaje wykreślony z rejestru KRS. Warto dodać, ze w momencie gdy wierzyciele zostali spłaceni w całości, upadły zachowuje resztę swojego majątku, a jego spółka nie zostaje rozwiązywana.

Jak wygląda upadłość firmy jednoosobowej?

Jeśli chodzi o ogłoszenie upadłości firmy jednoosobowej to i w tym przypadku, właściciel takiego przedsiębiorstwa nie traci bytu prawnego. Po zakończeniu postępowania może on nadal prowadzić swoją działalność. Należy pamiętać jednak o tym, że zdecydowanie częściej postępowanie upadłościowe jest umarzane wtedy, kiedy majątek masy upadłości nie jest w stanie pokryć kosztów postępowania. Mamy nadzieję, że wiesz już jak wygląda upadłość działalności gospodarczej.

ogłoszenie upadłości firmy