Pomysł na pokój dla dziecka – gdzie szukać inspiracji

Pomysł na pokój dla dziecka – gdzie szukać inspiracji

10 stycznia, 2019 Wyłączono przez WU

Pomysł na pokój dla dziecka to doskonałe – choć niedoceniane – narzędzie wychowawcze. Zawiera w sobie motyw przewodni, styl i konkretne rozplanowanie pokoju. Jeżeli dobrze wszystko obmyślimy, sam układ i wzajemne rozmieszczenie poszczególnych elementów będzie wspomagało proces socjalizacji i uczyło prawidłowego zachowania naszego dziecka.

Pomysł na pokój dla dziecka płci męskiejPomysł na pokój dla dziecka – motyw tematyczny

Skąd więc wziąć pomysł na pokój dla dziecka? Zagadnienie rozłóżmy na kilka czynników. Przede wszystkim modne ostatnio jest urządzanie pokojów zgodnie z konkretnym motywem przewodnim. tutaj najlepiej sprawdzą się bohaterowie z ulubionej bajki lub komiksu (ewentualnie filmu z gatunku superhero). Koniecznie zwróćmy uwagę, aby postać ta była zbiorem pozytywnych cech, które chcemy wpoić naszej pociesze. Równocześnie estetyka wybranej postaci jest ważna – nie tylko dla dziecka. Jeżeli ktoś z członków ma arachnofobię, to zrezygnujmy raczej ze Spidermana.

Układ i umeblowanie pokoju

Motyw tematyczny to jednak nie wszystko. Musimy także znaleźć pomysł na pokój dla dziecka w zakresie rozplanowania mebli i całego układu. Ile będzie szaf? Jakie łóżko? Gdzie wstawimy biurko? Zawsze znajdziemy pewne ograniczenia w tej materii, chociażby z uwagi na położenie okien i drzwi. Niemniej, przemyślane rozstawienie pozwoli podzielić pokój na strefy do nauki, zabawy, odpoczynku, co przełoży się na prawidłowe nawyki.