PropTech co to znaczy?

PropTech co to znaczy?

19 września, 2022 Wyłączono przez Jko

Technologię nieruchomości można nazwać – „PropTech”. Co to znaczy? To termin używany do opisania szerokiego zastosowania technologii na rynkach nieruchomości. Odnosi się do niezliczonych firm technologicznych pracujących nad przekształceniem branży nieruchomości w oparciu o szybko zmieniający się krajobraz cyfrowy oraz stale zmieniające się trendy i wzorce konsumpcji.

Znany również jako „ technologia nieruchomości”, PropTech ma na celu pomóc właścicielom nieruchomości, wynajmującym i najemcom lepiej zarządzać ich aktywami. Krótko mówiąc, celem PropTech jest ułatwienie i usprawnienie posiadania, wynajmu lub pracy w budynku dla wszystkich, niezależnie od tego, czy chodzi o zmniejszenie formalności związanych z zarządzaniem nieruchomościami, czy też usprawnienie transakcji między najemcami a właścicielami.

Jak PropTech rewolucjonizuje tradycyjne nieruchomości?

Obecnie istnieje wiele startupów PropTech – co to oznacza dla tradycyjnych nieruchomości? Próbują one ulepszyć rynek w kilku obszarach w sektorze nieruchomości. Na przykład postępy w technologii nieruchomości mieszkalnych koncentrują się na sprzedaży, kupnie i finansowaniu domów za pomocą produktów, które umożliwiają zdalny dostęp do możliwości podpisywania kredytów, wirtualnych wycieczek po nieruchomościach i alertów w czasie rzeczywistym o ofertach. Mogą również ułatwić bezpieczne transfery środków i inne formy bardziej scentralizowanego zarządzania dokumentami. Ale PropTech ma wpływ nie tylko na najemców nieruchomości mieszkalnych lub komercyjnych – może również ułatwić właścicielom szereg procesów, jeśli chodzi o zarządzanie nieruchomościami.

PropTech - co to? Blok z mieszkaniami.

PropTech – co to nam daje?

Jeśli zastanawiasz się na PropTech i co to nam daje, to odpowiedź jest prosta. Innowacje PropTech mogą pomóc branży nieruchomości w stworzeniu bardziej stabilnej, pomyślnej przyszłości w świecie po COVID. Jest wysoce prawdopodobne, że najdłużej działające produkty i usługi PropTech będą tymi, które oszczędzą czas i pieniądze, jednocześnie zachęcając do korzystania z automatyzacji i pracy zdalnej.