Środki ostrożności w magazynach

Środki ostrożności w magazynach

23 kwietnia, 2020 Wyłączono przez JJ

Obecna sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa niesie ze sobą poważne konsekwencje gospodarcze. Wiele firm boryka się z problemami finansowymi i nie tylko. Rząd wydał także specjalne zalecenia i ustawy określające warunki pracy, jakich należy bezwzględnie przestrzegać. Konieczne są pewne środki ostrożności w magazynach, które mają na celu ograniczenie przenoszenia choroby.

Jakie środki ostrożności w magazynach należy stosować?

koronawirus a e-commercePracodawcy i właściciele firm, gdzie praca odbywa się w trybie stacjonarnym powinni przede wszystkim śledzić informacje wydawane prze WHO oraz Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Znajdują się tam wszystkie aktualne i sprawdzone dane na temat reguł i zasad, jakie powinny panować w zakładach pracy. Środki ostrożności w magazynach to przede wszystkim konieczność zasłaniania twarzy przez pracowników. Wirus przenoszony jest drogą kropelkową więc jest to jeden z czynników mających wpływ na jego rozprzestrzenianie się. Ponadto, warto zainwestować także w jednorazowe rękawiczki ochronne. Dobrą praktyką jest umieszczanie stanowisk pracy w co najmniej 2 metrowych odległościach i stosowanie wszelkich środków do dezynfekcji skóry i powierzchni.

Paczki na kwarantannie

organizacja pracy magazynu koronawirusWiele firm podejmuje także dodatkowe środki ostrożności w magazynach. Jedną z nich jest firma Omnipack, gdzie towary ponownie przyjęte do magazynu są poddane 3-dniowej kwarantannie. Zamknięty jest dostęp do magazynów dla osób z zewnątrz oraz zwiększono częstotliwość sprzątania oraz odkażania elementów najczęściej dotykanych, czyli klamek, włączników, czy poręczy. Pracownicy biurowi wykonują swoją pracę wyłącznie z domu, zaś osoby pracujące stacjonarnie zobowiązane są do przestrzegania wszystkich zaleceń związanych z ochroną zdrowia.