Wyjątkowa reprodukcja na ścianę – Stacja Benzynowa Edward Hopper

Wyjątkowa reprodukcja na ścianę – Stacja Benzynowa Edward Hopper

2 września, 2021 Wyłączono przez P K E

Obraz olejny powstały w 1940 roku – Stacja Benzynowa Edward Hopper to jeden z przykładów niezwykle charakterystycznego, nastrojowego malarstwa autora. Wyjątkowa gra świateł i pewna nieuchwytna nostalgia zawarta w dziele sprawia, że pięknie prezentować się będzie w formie reprodukcji na ścianie. Co warto wiedzieć o obrazie?

Krótka historia powstania obrazu

Artysta chcąc stworzyć swoje kolejne dzieło stworzył aż jedenaście różnych szkiców na próbę. Były to widoki na stacje benzynowe widziane przez malarza w przypadku różnych sytuacji. Warto nadmienić, że obecnie sześć z nich podziwiać można w Whitney Museum of American Art w Nowym Jorku. Jak się okazuje na podstawie prywatnych listów, Stacja Benzynowa Edward Hopper nie odzwierciedla żadnej rzeczywiście istniejącej stacji paliw, tylko jest fikcyjnym miejscem typowego dla lat 40 i 50 miejsc o takim przeznaczeniu.

stacja benzynowa edward hopper

Stacja Benzynowa Edward Hopper

Nie bez powodu artysta uważany jest za mistrza władania światłem na swoich obrazach. Stacja Benzynowa Edward Hopper jest doskonałym przykładem kunsztu, w którym naturalne i sztuczne światło przenika się, tworząc unikalny nastrój. Każdy w obrazie tym odnajduje nieco inną myśl autora. Jest w nim melancholia, lekkie ukłucie samotności, ale też spokoju. Wysokiej jakości reprodukcje obrazu, które znaleźć można w ofertach producentów, doskonale będą prezentować się jako wyjątkowo klimatyczna, elegancka dekoracja z duszą. Pasuje zarówno do sypialni, salonu, jak i stylowego biura.